Jdi na obsah Jdi na menu
 

BDSM - výklad pojmů

Je mnoho praktik které se v BDSM používají, pro ty kteří nevíte co který pojem znamená jsem zde vypsala alespoň několik pojmů. Samozřejmě zde nenajdete vše a pokud by Vám nějaký pojem chyběl napište mi a já jej zde dopíši. Děkuji

Ageplay 

Je forma hry ve které fyzicky dospělý člověk přebírá na sebe dobrovolně roli dítěte. Tyto praktiky se v BDSM používají často např. při spankingu. Role máma a syn / dcera.

Ballbusting

Ballbusting ( také CBT z anglického cock and ball torture, volně přeloženo mučení penisu a varlat ) je praktika řazená pod malesub / femdom při které je muži působená bolest genitálií. Metod způsobení bolesti je mnoho např. wax play ( lití horkého vosku ), kopání do varlat, bondage genitálií, hrátky s močovou trubicí ( urethal play ), electroplay apod. Při ballbustingu se mohou použít i různé pomůcky např. svěrák koulí, pás cudnosti apod.

Bondage

Bondáž ( erotické podvazování a svazování) patří mezi jedny z nejrozšířenějších BDSM praktik. Jde o techniku spočívající v omezení pohyblivosti partnera (znehybnění), různého stupně intenzity - od víceméně symbolického až po znehybnění totální.

Caning

Jde o trestání podřízeného muže či ženy rákoskou. To je velice pružný přírodní materiál velmi podobný prutu. Rákosky jsou pro trestání velice vhodné, mají malou styčnou plochu, takže při dopadu je všechna energie rány uvolněna na velmi malou část pokožky (takže je takový úder velmi, ale velmi bolestivý).

Nejčastěji je rákoskou trestán zadek – je velmi citlivý a zároveň zvládne velké množství ran. U rákosky je nutné dávat pozor na sílu úderu – dokáže i protrhnout kůži. Takovéto vyplácení se používá v trestných BDSM scénářích.

CB  ( chastity bets ) 

Pás cudnosti zabraňuje jedinci aby vyvrcholil některé tipy zabrání i erekci. Pásy se vyrábějí z kovů, a nebo z umělých hmot. klíčky má madam stále u sebe, takže jakákoliv sexuální aktivita je pouze v jejích rukách. Majitelky klíčů se zhodují v tom že takto získaná moc je enormní. Odemčené může být podmíněno splněním určité úlohy a nebo perfektním chováním a poslušností dle požadavků madam po předem určenou dobu.Běžné periody odepírání orgasmu jsou cca od 1 - 6 týdnů. Delší periody vyžadují "milking", aby nedošlo k trvalému poškození mužského pohlavního ústrojí.Dost často CB využívají manželky mužů jedoucích na služební cesty, ale tady to nemá nic společného s BDSM :))

CBT

Praktika jenž je zaměřena na mužovi nejcitlivější orgány. Způsobů je mnoho od polévání horkým voskem, propichování jehlami, šlehání rákoskou nebo bičíkem do varlat. Pikantní na tom je že žena která exekuci provádí si neumí představit jakou způsobuje bolest a jaké jsou při tom pocity otroka kterému bolest působí. Je potřeba jistá opatrnost protože varlata jsou velmi citlivá a mohou dosti krvácet.

Dildo training

Praktika při které je muži do konečníku zaváděn vibrátor nebo připínací penis. Pro heterosexuálního muže to je velké ponížení, obzvláště pokud při tom musí být na čtyřech a nebo když před ním sedí jiná žena která vše se zájmem pozoruje,případně si nechává při tom líbat nohy. Doporučuje se prezervativ a dostatečné množství lubrikačního gelu. Otrok může být pro větší ponížení oblékán do dámských šatů, punčoch, podprsenky apod.

Dog play

Je praktika BDSM jde o jednu z možností role play tedy hra na něco. V tomto případě se jedná o snahu zúčastněných maximálně se stylizovat chováním, nebo i vzhledem do role psa a jeho pána. K této stylizaci mohou dobře posloužit různé rekvizity jako vodítko, psí dečka, miska na vodu maska psa apod.

Elektro play

Je to pojem pro BDSM praktiky při kterých je využíváno elektrostimulace (ES) a elektrotortury (ET), kde dochází k využití dráždivých účinku elektrického proudu v praxi BDSM. Využívá se k tomu speciálně navržených generátorů el. impulsů. Oblíbená je stimulace pomocí elektra na varlatech, konečníku či bradavkách.

Facesitting

Jedná se o praktiku zasedávání obličeje. Obvykle při tom dochází k orálnímu nebo análnímu kontaktu, méně často k pissingu. Pro fetišistu je nejhezčí zážitek zasednutí tváře v koženém, latexovém oblečení nebo silonkách dle toho co kdo preferuje.Obvykle dominantní žena sedí na tváři submisivního muže ale variant je více.

Feminizace

Praktika která je vysloveně psychického charakteru. Spočívá v ponížení muže tím, že jej jeho majitelka přetváří v ženu. Nutí se jej oblékat, líčit se a chovat jako žena. Mužovo ego se časem zlomí a to vede k jeho hlubší submisivitě.

Fetish

Je erotické zaměření na různé druhy předmětů, nebo na určité části těla. Typickým příkladem je když si fetišista schovává dámské prádlo a onanuje při tom. Fetišem může být cokoliv, například botičky, silonky, prádlo, ponožky apod.Slovo fetish se dá volně přeložit jako- předmět hodný obdivu a úcty.

Foot fetish

Sexuální praktika při které jsou uctívány nohy. Nohy mohou být bosé nebo v silonkách nebo botičkách, lodičkách na vysokém podpatku (  High hells ) či kozačkách apod. 

Fornifilie

Fornifilie je jednou z praktik BDSM. Jde o jiný název pro anglický výraz "human furniture," což znamená "lidský nábytek," přesněji "nábytek z lidí." Tato praktika BDSM získala své označení odvozením z latinského slova "fornire" (vzniklo ze starofrancouzského výrazu furnir, nábytek, a je také základem pro anglické slovo "furniture," neboli nábytek) a řeckého slova "Philos" (filie, láska k něčemu) a řadí se mezi bondage praktiky, neboť se neobejde bez pevného úvazu, spoutání a zavěšení submisivní osoby, ale na své si přijdou i příznivci balení (mumifikace), gumy (rubber), latexu, Gypsy (sádry) či lycry.  Jak napovídají předchozí řádky, ve fornifílii jde o snahu využít uměleckého efektu pro přetvoření člověka v nábytek či příslušenství k nábytku. Záleží přesně o jaký typ nábytku či příslušenství jde, když se jedná o "lidské" křeslo, je submisivní osoba oblečená např. do latexu či kůže, nejen že to lahodí lidskému oku, ale zároveň to přináší pohodlí dominanta, který nemá přímý kontakt s kůží podřízené osoby a umocňuje pocit skutečného nábytku. Někteří dominanti však upřednostňují neoblečené submisivy, např. pro vůni lidského potu.  Nejznámějšími rolemi v těchto praktikách jsou různá křesla, židle, stolky, ale občas se objevují i houpací koně nebo lustry, a to doslova, submisiv opravdu visí u stropu a jeho tělo slouží k upevnění elektrického vedení a žárovek. K fornifilii můžeme zařadit i některé další extrémnější praktiky, např. když submisivova ústa slouží jako popelník nebo toaleta.

House boy

House boy, neboli domácí sluha. Výcvik není nic jiného, než převedení všech domácích prací na vašeho otroka. Úklid, nakupování, vaření, žehlení, praní prádla, čištění bot - to vše je nyní jeho starost. Vy odpočíváte, listujete si v časopise, díváte se na zajímavý program v televizi. Necháte si přinést sklenici džusu a nechte ho kmitat. Čas od času můžete s bičíkem v ruce zkontrolovat, zda je podlaha čistá, zda v koupelně nezůstal žádný vlas, zda jsou vaše botičky krásné lesklé. Zatímco vy spíte, může provádět méně hlučné práce a pokud mu důvěřujete, můžete během jeho provádění domácích prací, jít s přáteli na kávičku.

Heel torture

Mučení jehlovými podpatky, např. bradavek, koulí, či penisu. Většinou je tato praktika oblíbená masochistickými footfetišisty a bývá součástí tramplingu.

Highheel trampling

Specilizace tramplingu. Šlapání po nahém těle v botách na jehlových podpatcích.

Malemaid

Mužská služka je sexuální fetišismus a také jedna z častých praktik BDSM. Jedná se o kombinaci domácí sluha a crossdressing, kdy je podrobený submisivní muž oblečený do uniformy služky. Ten má následně za úkol pečovat o svou paní ve své nové roli společně se vším, co k tomu patří.   Stejně, jako u každé jiné sexuální praktiky záleží jen na přáních aktérů, jak má převýchova partnera v mužskou služku probíhat. Obecně se však bere na vědomí, že muž v této roli musí podlehnout svému novému pohlaví a chovat se podle toho. Napodobuje ženský hlas, chůzi, způsoby, sedání si na toaletu. Paní vlastnící takovou služku musí na všechny tyto způsoby dbát a vést služku ke správnému chování a čistotě.

Milking

Praktika používaná při TD a CB, spočívá ve vytěsnění spermatu z varlat muže, bez pocitu slastného orgazmu. Spermie z něj jen "vykape". Milking se provádí masáží  prostaty, resp.  Kdy jsou stimulována nervová zakončení. Prostata je lokalizována asi dva palce v konečníku na přední stěně, blízko penisu. Prostata má velikost ořechu,  je obvykle celkom snadné ji nahmatat.  Je vhodné použít olej. Mnoho lékařů doporučuje, použití latexových rukavíc, aby se snížilo riziko přenosu baktérií.  Při milkingu má muž pocit, že orgazmus musí přijít každou chvíli, v penisu cítí podobné pocity jako při močení. Pravý orgasmus tak jak jej muži znají, se ale nedostaví. Je potřeba masírovat jemně, aby nedošlo k poranění.

Mumifikace

Jedná se o druh bondage. „Oběť “ je zcela nahá, nohy má u sebe, ruce podél těla. Před provedením tohoto druhu bondage, se doporučuje oholení nohou, genitálií a rovněž i podpaží. Samotná mumifikace se provádí páskou, která je podobná té, co se používá v obchodě na uzeniny, tzv. potravinovou fólií. Jediné, co se musí vždy dodržet, je přísun kyslíku, tj. nechat buď nos nebo ústa volná, aby „oběť “ mohla dýchat. Samozřejmě se dá využít i zavedení různých předmětů do análního otvoru či do ženského přirození, ale to už je na domluvě mezi konkrétními účastníky.

Pás cudnosti

Pás cudnosti je zařízení, pomůcka (v podstatě doplněk oděvu), který má zabraňovat sexuálnímu styku, erekci, případně masturbaci (včetně prevence znásilnění). Může však sloužit i jako pomůcka při různých sexuálních praktikách. Dnes se používá především v praktikách BDSM. Existují jeho mužské i ženské varianty.

Piss

Piss je sexuální praktika spočívající v močení na sexuálního partnera. Ve slovníčku vyznavače této praktiky se jedná o zlatý déšť či vodní sporty. Sexuální praktika je často spojována s orálním sexem a využívána v BDSM praktikách jako výraz ponížení.

Ponyplay

Ponyplay je jednou z praktik BDSM. Jedná se o variantu hrátek role play, vyznačuje se tím, že submisivní osoba je se svým souhlasem uváděna do role zvířete. Ponyplay nemá nic společného se zneužíváním, ponižováním, nebo zoofílií. Tak jako v tradičním BDSM zde hraje velkou roli vzájemná důvěra, úcta, odpovědnost a oboustranná partnerská shoda ..

POT

Post orgasm torture - mučení opakovanými a řízenými orgasmy.

Public

Hry na veřejnosti jsou buď tajné, kdy ona ví a on ví, ale okolí nevidí, nebo zcela veřejné, kdy vidí všichni. V první skupině jsou známé hry v restauraci, kdy kupříkladu paní dráždí svou nožkou otrokův rozkrok a ten nesmí dát najevo vzrušení ... Typickou scénkou druhé skupiny je, když paní svého otroka na veřejnosti zfackuje, nechá ho nést všechny své nákupy atd. Zvláštní příležitostí jsou "dámské večírky", tedy akce pro uzavřenou společnost, kde otrok dámám slouží nahý a podobně.

Retifismus

Výlučně mužská záležitost, kdy muž je fascinován a okouzlen ženskými botami (např. kozačky, botky na jehlách apod.). Toto je záležitostí "soft" D/s vztahů jenž vyjadřuje submisivitu muže jeho podřízenost. Od footfetish se liší v tom že muž neobdivuje nohy ani silonky apod. Název je odvozen od autora dílka Božské nožky a francouzského šlechtice jménem Nicolas Edme Rétif de la Bretonne

Snakeplay

Snakeplay (také snake play, anglicky hra na hada, případně worm play, anglicky hra na červa) je forma BDSM roleplay, při které submisivní partner hraje roli hada nebo červa.   Probíhá tak, že je submisivní partner (hrající roli hada) spoután tak, aby se mohl pohybovat jen plazením jako had, může být použit i roubík, aby se předešlo "nehadí" řeči. "Hadovi" mohou být také zakryty oči, aby se zesílil pocit bezmocnosti, u žen také může být použita bondáž prsou, aby se zvýšila jejich citlivost. Po spoutáni se submisivní partner plazí u nohou dominantního partnera, případně po jeho těle, což u něj vyvolává pocity pokoření, podřízenosti a bezmoci.   Snakeplay nepřináší ani tak fyzickou bolest (ke které vůbec nemusí dojít, záleží na formě bondáže), jako spíše psychické pokoření, dané silnou symbolikou hada a červa jako nižšího, hnusného živočicha.

Spanking

Spanking je anglický výraz pro výprask prováděný v rámci erotické hry. Bývá používán jako součást sexuální předehry nebo jako samostatná, nekoitální forma sexu. Tak je tomu především u sadisticko masochistických vztahů, kde orgasmus je vyvoláván působením, respektive způsobováním bolesti.[1] Přestože tomu tak nemusí být vždy, většinou se spanking řadí mezi praktiky BDSM.  Spanking vychází z principu erotické fyzické i psychické stimulace. Fyzická stimulace spočívá hlavně v dráždění inervovaných erotogeních partií lidského těla (zadečku). Emocionální aspekt spankingu je hlavně v pocitech submise, studu a explicitní intimity. Spanking bývá nesprávně interpretován jako brutální a deviantní praktika. Ve skutečnosti musí být vždy konaný výhradně za dodržení vzájemné konsenzuální dohody mezi všemi zúčastněnými a nikdy nesmí překročit přijatelné meze. Spanking zpravidla nevede ke zranění, často je prováděn jen náznakem, ale má i své tvrdší varianty.  Objektem výprasku je zpravidla zadeček, méně často pak velké stydké pysky, vnitřní strany stehen či jiné erotogenní části těla.  Nejpoužívanější nástroje pro výprasky jsou plácačka, rákoska, bičík, důtky, řemen, ale také ruka.  Při použití plochých nástrojů hrozí zranění v menší míře.  Výprasky mohou mít různou intenzitu, od velmi slabých a v zásadě příjemných (např. Jemnými důtka) po velmi tvrdé (např. rákoska).

Scrotching

Škrábání nehty na kůži, oblíbená praktika při BDSM

Spitting

 Plivání do úst a na tělo 

T / D (teasing / denial)

Velmi účinná praktika, která spočívá v sexuální stimulaci otroka, a v následném odepření jeho vyvrcholení. Praktika může být krátkodobá (jeden den) nebo dlouhodobá, tedy může trvat i rok. Otrok je pak neustále sexuálně frustrován, což vede k jeho větší poslušnosti, oddanosti, snaze plnit všechna přání na 110%. Vydalo by na celou knihu popisovat známé pravidlo, že muž za určitých okolností bezvýhradně podléhá svým sexuálním pudům, takže umění žen udržovat otroka ve stavu neustálé frustrace jistě přináší zajímavé ovoce. S tím souvisí i používání pásu cudnosti (viz "CB")

Trampling

Trampling (anglicky šlapání) je praktikou BDSM, při níž dominantní partner šlape či dupe po těle submisivního partnera. Tato praktika může být ještě více erotizovaná bosýma nohama, užitím punčoch a podobně (prvky footfetish), bolest může být zvýšena použitím vysokých podpatků a podobně. Trampling kromě skutečné (fyzické) bolesti (která nakonec může být mizivá), přináší také (a vlastně hlavně) psychické ponížení.

Whipping

Whipping, nebo bičování je vedle footfetishe další klasickou praktikou, která lépe než všechny ostatní vystihují podstatu D / s vztahu. Záleží na intenzitě bičování, zda bude jen symbolickou záležitostí nebo zda zanechá citelné stopy a vyžene i slzičku na nešťastné tváři oběti.

 

Mějte strpení v brzké době dopíši více ..